Meri-Lapin Ratsastajat alue-estekisat
TULOKSET 14.5.2006

 

Luokka 1 Prix de Maansiirto J & J Kinnunen Oy, 70 cm. arv. 367.1(A2/A2)

1. Therese Englund               – Geronimo                          HR                 0-0/23.08

2. Iida Hoskari                     – Dinant                               LUR              0-0/26.67

3. Mia Alatalo                      – Taziola                              MeLaRa        0-0/27.54

4. Eveliina Talvensaari          – Snipe                                MeLaRa        0-0/27.66

5. Anne Summanen              – Vismut                              MeLaRa        0-0/28.19

6. Lotta Hyttinen                  – Misty IV                           MeLaRa        0-0/28.78

7. Henna Hietala                  – Babek                               RUSKA         0-0/28.89

8. Taina Kaasila                   – Pomera                             MeLaRa        0-0/29.48

9. Sara Wagner-Prenner      – Liza                                  RoUR            0-0/29.51

10. Meri Heikkilä                 – Diamonia                          MeLaRa        0-0/29.99

11. Aleksia Vaattovaara       – Sinitorpan Alma                O-Ri              0-0/30.03

12. Olli Rainio                      – Oscar Balloo                     MeLaRa        0-0/30.24

13. Hanna Perätalo              – Rudis                                IIHA              0-0/30.33

14. Marjo Koskela              – Perla del Casa                   MeLaRa        0-0/30.88

15. Jenna Tapani                  – Nienjo                              MeLaRa        0-0/31.22

16. Maiju Juopperi               – Gloria                               MeLaRa        0-0/31.57

17. Annastiina Vaara            – Panakeia                           MeLaRa        0-0/31.67

18. Joona Saukonoja           – Lone II                             MeLaRa        0-0/35.07

19. Sanna Palovaara            – Dwohrine                          MeLaRa        0-0/35.53

20. Loviisa Mällinen             – Kastell’s Rothman             MeLaRa        0-0/36.64

21. Maaria Broas                 - Rufus IV                            RoUR            2. vaihe hyl.

22. Birgitta Enqvist               - Knuutilan Immi                  ITR                4/50.34

23. Sanna Koukkari             - Tähti-Hessu PRT               4/50.91

24. Tytti Pernu                     - Prins Olger                        MeLaRa        4/54.41

25. Sari Vikman                   - Gidion 8                            LUR              4/67.62

hyl. Sini Kenttälä – Tiffany MeLaRa, Mira Matinlompolo – Chinook MeLaRa, Johanna Savaloja –  

       Ponar ÖRF

 

Luokka 2 Prix de Kemin Puukeidas Oy, 90 cm, arv. 367.1(A2/A2)

1. Elina Kurttio                     – Kastell’s Rothman             MeLaRa        0-0/19.44

2. Ilona Ylivallo                    – Shalice                              MeLaRa        0-0/21.63

3. Maiju Juopperi                 – Hiskin Milla                       MeLaRa        0-0/22.41

4. Maiju Ylivallo                   – Menefta                            MeLaRa        0-0/23.10

5. Hanna Perätalo                – Rudis                                IIHA              0-0/23.97

6. Jenna Tapani                    – Nienjo                              MeLaRa        0-0/24.17

7. Sara Wagner-Prenner      – Liza                                  RoUR            0-0/27.63

8. Jutta Pekkala                   – Alarmi                               OR                0-0/27.90

9. Taina Kaasila                   – Pomera                             MeLaRa        0-8/27.61

10. Anne Summanen            – Vismut                              MeLaRa        4/44.25

11. Eveliina Heinikoski         – Victory’s Napoleon           LidRid            4/44.47

12. Eveliina Talvensaari        – Snipe                                MeLaRa        4/45.03

13. Minna Koukkari             – Tähti-Jussi                         PRT               4/49.72

14. Sanna Koukkari             – Tähti-Hessu                      PRT               4/49.99

15. Birgitta Enqvist               – Knuutilan Immi                  ITR                4/51.56

16. Therese Englund             – Geronimo                          HR                 8/64.09

hyl. Therese Englund – Geronimo HR, Lotta Hyttinen – Misty IV MeLaRa, Mira Matinlompolo –

       Chinook MeLaRa, Henna Hietala – Babek RUSKA

Luokka 3 Prix de Meri-Lapin Hevospalvelu, 100 cm, arv. A.2.0

1. Maiju Juopperi                 – Hiskin Milla                       MeLaRa        0/51.79

2. Henna Jussila                   – Portafortuna B                  ABC              0/53.73

3. Anu Alakopsa                  – Amor                                LidRid            0/54.87

4. Jutta Pekkala                   – Alarmi                               OR                0/55.57

5. Hanna-Leena Kärkkäinen – Kaamos                           MeLaRa        0/55.69

6. Josefin Ejdemo                 – Wille                                 HR                 0/58.72

7. Liisa Kukkola                  – Calibra                              RoUR            0/65.46

8. Mia Alatalo                      – Factotum                          MeLaRa        4/54.80

9. Minna Koukkari               – Tähti-Jussi                         PRT               4/86.81

hyl. Jonna Viita – Sundancer ProRi, Eveliina Heinikoski – Victory’s Napoleon LidRid, Eveliina

       Talvensaari – Ventti-Valtteri MeLaRa, Pia Lidström – Gosty LidRid, Taina Kaasila –

       Königin’s Kanonade MeLaRa, Elli Köpman – Inca van Dennenweelde RUSKA

 

Luokka 4 Meri-Lapin ratsastajat ry. – 5 v.-juhlaluokka, 105 cm, arv. AM5

1. Taina Kaasila                   – Königin’s Kanonade         MeLaRa        0-0/32.17

2. Henna Luomajoki             – Lukas Lasaro                    PRT               0-0/32.32

3. Hanna Sälevä                   – Rubini Z                            RCCP-S        0-0/34.72

4. Maiju Broas                     – Gammon R RoUR            0-0/37.14

5. Elli Köpman                     – Inca van Dennenweelde     RUSKA         0-0/38.71

6. Henna Jussila                   – Porafortuna B                   ABC              0-4/31.99

7. Pia Lidström                    – Gosty                                LidRid            0/71.93-kesk.

8. Anna-Elisa Orajärvi          – Ruskelan Filadelfia            MeLaRa        4/71.59

9. Katri Mikkola                  – Rufus IV                           RoUR            4/83.77

10. Liisa Kukkola                – Calibra                              RoUR            4/90.43

11. Mia Alatalo                    – Factotum                          MeLaRa        8/74.53

12. Josefin Ejdemo               – Wille                                 HR                 8/92.97

13. Hanna-Leena Kärkkäinen – Kaamos   MeLaRa        9/97.66

hyl. Jonna Viita – Sundancer ProRi, Eveliina Talvensaari – Ventti-Valtteri MeLaRa, Anu Alakopsa – Amor LidRid, Pinja Immonen – Hagels Amber OUR, Päivi Rantsi – Tolina OUR

 

Luokka 5 Prix de Kukkakauppa Olivia, 115 cm, arv. A.2.0

1. Pinja Immonen                 – Ujan T                              OUR              0/60.72

2. Maija Kärkkäinen            – Mexica                             RCOH           0/69.09

3. Anna-Elisa Orajärvi          – Ruskelan Filadelfia            MeLaRa        4/57.42

4. Hanna Sälevä                   – Rubini Z                            RCCP-S        4/65.98

5. Henna Luomajoki             – Lukas Lasaro                    PRT               4/66.98

6. Tiina Jokinen                    – Caribelle                           OUR              4/70.72

7. Pinja Immonen                 – Hagels Amber                   OUR              4/73.64

8. Ann Aalto – Nintendo                           LidRid            4/80.60

9. Päivi Rantsi                      – Tolina                               OUR              8/88.80

 

Luokan ulkopuolella Essi Koskinen – Ever Tolouse RCCP-S 4/67.35

Luokka 6 Prix de Pizzeria-Ravintola Roma, 125 cm, arv. 367.1 (A2/A2)

1. Pinja Immonen                 – Hb Jarco                           OUR              0-0/27.36

2. Liisamaija Vesala             – Luino                                RCCP-S        0-0/30.58

3. Pinja Immonen                 – Cantus Umonia                 OUR              0-2/42.97

4. Pinja Immonen                 – Ujan T                              OUR              0-4/28.80

5. Ann Aalto – Nintendo                           LidRid            4/52.59