SEURAESTEKILPAILUT 10.6.2006

 

TULOKSET:

 

Luokka 1 Ristikkorata, arv. A.1.0., avoin kaikille

1. Riikka Järsfors                 - Hannah vom alten Grenzhov                    LUR              0 vp.

   Heli Puumalainen               - Silver Dream                                           LUR             

   Saija Tarvainen                 - Vaprus                                                    LUR

   Janica Karlsten                  - Kauppilan Helmi                                      TakiT

   Hanna-Maria Viippola       - Fata Morgana                                         LUR

   Annika Torkell                  - Albert                                                      TakiT

   Henri Paldanius                 - Maurs                                                     MeLaRa

   Roosa Malinen                  - Hermana                                                  LUR

   Tiina Mäkivuoti                 - Chinook                                                  MeLaRa

   Linda Englund                   - Myrlappen                                              HR 

   Maaria Broas                    - Rufus IV                                                 RoUr

   Nelli Kestilä                      - Vihur                                                       LUR

13. Essi Törrönen                 - Tytti                                                        LUR              1 vp.

14. Tiia Lampiaho                - Tyllirannan Melicia                                   LUR

15. Tiia Kanto                      - Tiffany                                                     MeLaRa

 

hyl. Miia HohtariMaurus MeLaRa, Jannika Varonen – Amalur Amalia LUR, Milla Lallukka – Finesse III RoUr

 

Luokka 2 50-60 cm, arv. 367.1 (A1/A2), avoin kaikille

1. Henna Hietala                  - V.V. Jam                                                RUSKA         0-0/29.27

2. Jannika Varonen              - Amalur Amalia                                        LUR              0-0/34.17

3. Meri Heikkilä                   - Diamonia                                                 MeLaRa        0-0/34.98

5. Janika Laukkanen            - Stonebay’s Anselikka                              TakiT             0-0/36.75

6. Heli Puumalainen              - Silver Dream                                           LUR              0-0/36.75

7. Vaula Vainionpää             - Hermana                                                 LUR              0-0/37.45

8. Niina Myllykangas            - Blackie                                                    LUR              0-0/37.83

9. Linda Englund                  - Myrlappen                                              HR                 0-0/38.75

10. Minna Tammela             - Volozans                                                 MeLaRa        0-0/38.82

11. Nelli Kestilä                   - Vihur                                                       LUR              0-0/39.21

12. Maaria Broas                 - Rufus IV                                                 RoUR            0-0/44.29

13. Irene Mäkimartti            - Judy                                                        KRTS            0-4/34.20

14. Sini Kenttälä                  - Tiffany                                                     MeLaRa        4/67.21

     Tiia Lampiaho                 - Tyllirannan Melicia                                   LUR              4/60.48

     Henri Paldanius               - Maurus                                                    MeLaRa        4/55.98

     Ilona Piipponen               - Taara                                                      LUR              4/52.51

     Suvi Kapraali                  - Finesse III                                               RoUr             4/74.56

     Heidi Kamppinen            - Fuggi                                                       KRTS            4/48.19

     Aliisa Vesa                      - New Moon                                             MeLaRa        4/60.71

     Emma Kurttio                 - Balanssi                                                   TakiT             4/52.33

     Janina Tapani                  - Chinook                                                  MeLaRa        4/56.65

23. Hanna-Maria Viippola    - Fata Morgana                                         LUR              5/84.01

 

hyl. Mia Puumalainen – Grushing Hoofbeat LUR

 

Luokka 3 70-80 cm, arv. 367.1 (A1/A2), avoin kaikille

1. Eveliina Talvensaari          - Ventti-Valtteri                                         MeLaRa        0-0/38.93

2. Ida Hoskari                      - Dinant                                                     LUR              0-0/40.02

3. Mira Matinlompolo          - Chinook                                                  MeLaRa        0-0/40.54

4. Lotta Hyttinen                  - Misty IV                                                 MeLaRa        0-0/41.34

5. Henna Hietala                  - Babek                                                     RUSKA         0-0/43.21

6. Jenna Tapani                    - Nienjo                                                     MeLaRa        0-0/43.29

7. Irene Mäkimartti              - Judy                                                        KRTS            0-0/43.92

8. Anne Summanen              - Vismut                                                    MeLaRa        0-0/44.16

9. Päivi Tolonen                   - Quido                                                     KiuRa            0-0/45.92

10. Marjo Koskela              - Perla del Casa                                         MeLaRa        0-0/46.33

11. Saan Ylitalo                   - Jouhen-sykerö                                         RoUr             0-0/49.09

12. Mia Alatalo                    - Taziola                                                    MeLaRa        0-4/41.37

13. Tarja Miettunen              - Iztele                                                       ABC              0-4/50.90

14. Seppo Hoskari               - Vezirs                                                     LUR              0-8/55.68

15. Ilona Piipponen              - Taara                                                      LUR              4/65.02

     Loviisa Mällinen              - Kastell’s Rothman                                   MeLaRa        4/62.77

     Miisa Saukkonen            - Tarhin Muisto                                          TakiT             4/70.65

     Joona Saukonoja            - Lone II                                                    MeLaRa        4/61.29

     Tytti Pernu                      - Prins Olger                                              MeLaRa        4/60.57

     Meri Heikkilä                  - Diamonia                                                 MeLaRa        4/51.43

     Mira Matinlompolo         - Snipe                                                      MeLaRa        4/70.47

22. Emilia Rajala                  - Blackie                                                    LUR              8/57.24

     Olli Rainio - Oscar Balloo                                           MeLaRa        8/67.68

     Niina Tammela                - Teade                                                     MeLaRa        8/70.74

25. Minna Tammela             - Volozans                                                 MeLaRa        16/57.24

26. Roosa Varonen              - New Moon                                             MeLaRa        18/78.34

 

hyl. Janika Laukkanen – Stonebay’s Anselikka TakiT, Emma Kurttio – Balanssi Takit, Heidi Kamppinen – Fuggi KRTS, Jenna Kurttio Frost’s Eyewitness Takit, Päivi Harjuniemi –Rapollo KRTS

 

Luokka 4 90 cm, arv. 367.1 (A1/A1), avoin kaikille

1. Loviisa Mällinen               - Kastell’s Rothman                                   MeLaRa        0-0/33.83

2. Ida Hoskari                      - Dinant                                                     LUR              0-0/34.50

3. Jannika Varonen              - Zarino II                                                  LUR              0-0/36.06

4. Jenna Tapani                    - Nienjo                                                     MeLaRa        0-0/37.40

5. Hanna-L Kärkkäinen       - Kaamos                                                  MeLaRa        0-0/38.99

6. Lotta Hyttinen                  - Misty IV                                                 MeLaRa        0-0/41.25

7. Maiju Broas                     - Gammon R                                              RoUr             0-0/43.87

8. Eveliina Talvensaari          - Ventti-Valtteri                                         MeLara          0-4/0.00

9. Mia Alatalo                      - Factotum                                                 MeLaRa        0-4/51.03

10. Taina Kaasila                 - Königin’s Kanonade                                MeLaRa        0-4/51.69

11. Eveliina Talvensaari        - Snipe                                                      MeLaRa        4/55.27

12. Olli Rainio                      - Oscar Balloo                                           MeLaRa        4/55.80

13. Taina Kaasila                 - Pomera                                                   MeLaRa        4/57.63

14. Henna Hietala                - Babek                                                     RUSKA         4/57.66

15. Maiju Ylivallo                 - Menefta                                                  MeLaRa        4/59.35

16. Niina Tammela               - Teade                                                     MeLaRa        4/61.01

     Anne Summanen             - Vismut                                                    MeLaRa        4/61.01

18. Therese Englund             - Geronimo                                                HR                 4/65.03

19. Ilona Ylivallo                  - Shalice                                                    MeLaRa        4/72.65

20. Suvi Kapraali                 - Obsession                                               RoUr             8/63.25

 

hyl. Jenni Lehtelä – Golden Sundowner HR, Miisa Saukkonen – Tarhin Muisto, Nelly Korteniemi – Corleone RUSKA, Jenna KurttioFrost’s Eyewitness TakiT, Saan Ylitalo – Jouhen-sykerö RoUr, Päivi Harjuniemi – Rapollo KRTS, Marjo Koskela – Perla del Casa, Seppo HoskariVezirs LUR

 

Luokka 5 100 cm, arv. AM5, avoin kaikille

1. Taina Kaasila                   - Pomera                                                   MeLaRa        0-0/47.77

2. Taina Kaasila                   - Königin’s Kanonade                                MeLaRa        0-4/42.28

3. Hanna-L Kärkkäinen       - Kaamos                                                  MeLaRa        0-11/62.59

4. Maiju Broas                     - Gammon R                                              RoUr             0/60.92-hyl.

5. Suvi Kapraali                   - Obsession                                               RoUr             8/56.76

6. Ilona Ylivallo                    - Shalice                                                    MeLaRa        8/57.45

7. Mia Alatalo                      - Factotum                                                 MeLaRa        8/59.21

8. Jannika Varonen              - Zarino II                                                  LUR              12/63.76

 

hyl. Therese Englund – Geronimo HR, Henna Määttä – Rosenchild RoUr